Slunj - Chorvatsko


Osada Slunj - Rastoka se nachází na odbočce z hlavní silnice vedoucí na pobřeží přes Plitvická jezera. Slunj - Rastoka je známa díky soustavě vodopádů, které řeka Slunjčica vytváří doslova mezi domy, a pod některými i protéká. V osadě Slunj - Rastoka se řeka Slunjčica vlévá přes soustavu kaskád a vodopádů do řeky Korana. Vodopády jsou přístupné zdarma.

Slunj - Rastoka - vodopády

Slunj - vodopády - pohled od silnice do osady

Na jaře, kdy je v řekách dostatek vody, je to skutečně úchvatná podívaná. Pokud jedete do Chorvatska přes Plitvická jezera, určitě stojí za to udělat si dvě hodinky přestávku a projít se kolem vodopádů. Někdy bývá dole v osadě problém s parkováním, tak že je lepší nechat auto hned za odbočkou s hlavní silnice a projít se pěšky dolů do osady. Po cestě si již můžete prohlédnout první vodopády, které by jste jinak neviděli.

Slunj - Rastoka - vodopády

Slunj - řeka teče přímo pod domy

Vodopády v osadě Slunj - Rastoka je nejvhodnější navštívit k večeru, protože slunce je v této době v pozici dobře osvětlující tekoucí vodu. Při procházce se můžeta zastavit v restauraci, jejíž terasa je přímo na vodě.


Slunj - vodopády na Slunjčici

Slunj - vodopády na řece Slunjčici

Vodopády v osadě Slunj Rastoka sice nejsou tak vysoké jako na Plitvických jezerech, ale jejich krása v zapadajícím slunci je srovnatelná.

Slunj - vodopády na řece Slunjčici

Slunj - vodopády na řece Slunjčici

 Podělte se o své zkušenosti s ubytováním v obci Slunj.

Přidat komentář

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.