Plitvická jezera v Chorvatsku

Národní park Plitvická jezera

skrývá kaskádu 16 velkých a několika malých, terasovitě uspořádaných jezer na horním toku řeky Korany. Plitvická jezera s průzračnou modrozelenou vodou plnou ryb obklopují vápencové skály a nádherná příroda. Plitvická jezera se dělí na Horní jezera a Dolní jezera.

Plitvická jezera - Chorvatsko

Plitvická jezera - Chorvatsko

Voda mezi jezery protéka soustavou 140 vodopádů. Nejkrásnější místa parku jsou přístupná po turistických stezkách se spoustou dřevěných mostů, které vás přiblíží na dosah ruky k těmto úžasným výtvorům přírody. Přes jezero Kozjak vás převeze na druhý břeh parníček (nezapomeňte si vzít rohlík na krmení ryb).

Plitvická jezera - Chorvatsko

Plitvická jezera - Chorvatsko

Plitvice - Chorvatsko

Plitvice - Chorvatsko

Chcete-li si sjednat cestovní pojištění online, doporučujeme Vám ePojisteni.cz.

Pokud si chcete Plitvice skutečně vychutnat, doporučuji při zpáteční cestě od moře vyjet ráno o den dříve, kolem poledne budete na Plitvičkách, projdete si třeba Dolní jezera, přespíte někde v okolí v soukromí a na druhý den projdete zbytek. V minulých letech platil lístek na vstup i na druhý den. Plitvičky doporučuji navštívit za slunečného počasí, kdy je krása barev a kontrastů nejpůsobivější. Na jaře a po deštích teče přes vodopády více vody, což rovněž umocňuje zážitek. Plitvická jezera jsou od roku 1979 na seznamu světového přírodního dědictví UNESCO.

Podělte se o své zkušenosti s ubytováním v uvedené lokalitě.

Přidat komentář

Přehled komentářů

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting