OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Chorvatsko » Chorvatsko » Chorvatsko - počasí

Chorvatsko - počasí

Počasí na Makarské riviéře v Chorvatsku

Počasí u moře na Makarské riviéře je díky pohoří Biokova v zádech velmi slunečné a teplé s více než 2700 slunnými hodinami ročně a s více než 150 dny ročně bez mráčku. Průmětná letní teplota vzduchu je téměř 25 °C a teplota moře stoupá až k 26°C.

Zvláštností chorvatského počasí je velice silný severovýchodní vítr bora (bura), se kterým se můžete setkat zejména na jaře a v zimě. V oblasti Senj nebo u jižní části tunelu Sveti Rok může dosahovat rychlost tohoto větru přes 200 km/hod. Tento vítr může být nebezpečný i na moři, hlavně v oblasti Velebitského kanálu. Běžně vás na problémy s větrem nikdo neupozorní, ale místní říkají, že když se u moře zvedne vítr, je potřeba rychle z vody ven, hlavně na lehátkách a člunech, aby vás neodvál na moře. I plavci se musí mít před silným větrem na pozoru, protože vítr zvedá vodu z hladiny a vytváří nad ní kapičkovou mlhu, způsobující problém s dýcháním. 

Přehled počasí v Chorvatsku

Click for Dubrovnik, Croatia Forecast

Click for Hvar, Croatia Forecast

Click for Makarska, Croatia Forecast 

Chcete-li si sjednat cestovní pojištění online, doporučujeme Vám ePojisteni.cz.

Click for Pula, Croatia Forecast

Click for Split, Croatia Forecast

Click for Zadar, Croatia Forecast

Click for Záhřeb, Croatia Forecast

  


 


 


 

 

 

TOPlist